Super Swimmers 3rd at Marion

Peabody Super Swimmers placed third with 417 points, behind Marion with 580 and Hesston with 443, Saturday at a swim meet in Marion.

Boys

8 and younger

25 butterfly: 1. Jefferson Glover; 3. Hunter Navrat.

25 backstroke: 1. Glover.

25 freestyle: 2. Glover.

25 breaststroke: 1. Alex Young.

100 freestyle relay: 2. Navrat, Kael Hutchison, Glover.

9 and 10

100 freestyle: 1. Alex Caldwell.

100 medley relay: 1.Caldwell, Philip Young, Johnathan Glover, Noal Reynolds.

25 butterfly: 3. Caldwell.

25 backstroke: 3. Glover.

25 freestyle: 3. Caldwell.

25 breaststroke: 3. Philip Young.

100 freestyle relay: 2. Caldwell, Young, Jakob Graber, and Jake Partridge.

11 and 12

100 freestyle: 2. Zach Stephey.

200 medley relay: 2. Jordan Anderson, Max Caldwell, Reid Graber, and Julian Craig.

50 butterfly: 3. Graber.

50 backstroke: Stephey.

50 breaststroke: 3. Caldwell.

200 freestyle relay: 3. Anderson, Caldwell, and Graber.

100 individual medley: 2. Graber.

13 and 14

200 medley relay: 2. Austin Reynolds, Bryant Young, and Zach Stephey.

50 butterfly: 3. Bryant Young.

50 backstroke: 1. Reynolds.

50 breaststroke: 3. Reynolds.

200 freestyle relay: 2. Stephey, Reynolds, and Young.

100 individual medley: 2. Reynolds.

15 to 18

100 freestyle: 1. Zachary Preheim; 3. Nicholas Preheim.

200 medley relay: 1. Z. Preheim, Jaydin Hutchison, and N. Preheim.

50 butterfly: 1. Z. Preheim; 2. N. Preheim.

50 backstroke: 1. Z. Preheim; 2. N. Preheim.

50 freestyle: 2. Z. Preheim; 3. N. Preheim.

50 breaststroke: 1. Z. Preheim; 3. Hutchison.

200 freestyle relay: 1. N. Preheim, Hutchison, and Z. Preheim.

100 individual medley: 1. Z. Preheim; 2. N. Preheim.

Girls

8 and younger

25 butterfly: 2. Lexi Davis.

25 backstroke: 2. Davis.

25 freestyle: 2. Davis.

25 breaststroke: 2. Davis.

9 and 10

100 freestyle: 1. Kallie Hutchison.

100 medley relay: 3. Hutchison, Lexi Schreiber, and Sarah Spencer.

25 freestyle: 3. Hutchison.

25 breaststroke: 2. Schreiber.

100 freestyle relay: 3. Hutchison, Hadlye Clark, and Schreiber.

13 and 14

100 freestyle: 3. Mallory Harris.

200 medley relay: 2. Desiree Wittig, Anna Lubbers, Harris, and Raegan Schreiber.

50 butterfly: 3. Harris.

50 freestyle: 2. Schreiber.

50 breaststroke: 2. Schreiber; 3. Lubbers.

200 freestyle relay: 3. Harris, Wittig, Lubbers, and Schreiber.

100 individual medley: 2. Schreiber.

15 to 18

200 medley relay: 1. April Newfield, Mackenzie Young, Lily Harris, and Lexi Anderson.

50 backstroke: 3. Young.

50 breaststroke: 2. Young.

200 freestyle relay: 3. Young, Newfield, Harris, and Anderson.

100 individual medley: 3. Young.

Quantcast