ARCHIVE

  • Last modified 3004 days ago (June 30, 2010)

MORE

Peabody swimmers place 2nd at Hesston

Peabody swim team scored 433.5 points in a second-place finish to the Marion Blue team Saturday in Hesston.

results

Girls 8 and younger

100-yard medley relay – 3. Sydney Hodges, Lexi Schreiber, Adriana Newman, Emma Schroeder.

25 backstroke – 2. Hodges.

25 freestyle – 2. Hodges.

25 breaststroke – 1. Hodges; 2. Schreiber.

100 freestyle relay – 2. Hodges, Schroeder, Newman.

Boys 8 and younger

25 breaststroke – 3. Koby Schroeder.

Girls 9 and 10

100 medley relay – 3. Tori Pickens, Raegan Schreiber, Desiree Wittig.

25 butterfly – 2. Schreiber.

25 backstroke – 1. Pickens.

25 freestyle – 2. Schreiber.

25 breaststroke – 2. Schreiber.

100 freestyle relay – 3. Schreiber, Wittig, Pickens.

100 individual medley – 1. Schreiber.

Boys 9 and 10

100 medley relay – 3. Zach Stephy, Bryant Young, Derik Newman, Jordan Anderson.

25 breaststroke – 1. Young.

100 freestyle relay – 3. Young, Anderson, Stephy, Newman.

Girls 11 and 12

100 freestyle – 2. Katy Benson

200 medley relay – 1. Alex Lewis, Mackenzie Young, Benson, Carlee Wentworth.

50 butterfly – 1. Benson.

50 freestyle – 1. Benson.

50 breaststroke – 1. Benson; 2. Young.

200 freestyle relay – 3. Ashley Jenkins, Anna Lubers, Mallory Harris, Young.

Girls 13 and 14

200 medley relay – 3. Lexi Anderson, Alanis Bishop, Paige Lewis, Lily Harris.

50 butterfly – 2. Lewis

50 backstroke – 2. Lewis.

50 freestyle – 1. Lewis.

50 breaststroke – 3. Bishop.

200 freestyle relay – 3. Anderson, Harris, Bishop, Lewis.

100 individual medley – 2. Lewis.

Boys 13 and 14

100 freestyle – 3. Garret Schroeder

50 butterfly – 2. Brooks Hodges; 3. Schroeder.

50 backstroke – 1. Schroeder.

50 freestyle – 3. Schroeder.

50 breaststroke – 2. Braxton Kyle.

200 freestyle relay – 2. Kyle, Nicholas Preheim, Schroeder, Brooks Hodges; 3. Kaden Gibson, Henry Cain, Gage Claasen.

100 individual medley – 2. Kyle.

Girls 15 to 18

100 freestyle – 3. Julie Wedel

200 medley relay – 2. Leslie Cain, Michaela Methvin, Embry Hodges, Wedel.

50 butterfly – 1. Hodges.

50 backstroke – 2. Hodges.

50 freestyle – 1. Hodges.

50 breaststroke – 1. Methvin; 2. Hodges.

200 freestyle relay – 1. Wedel, Kaitlyn Preheim, Cain, Hodges.

100 individual medley – 2. Hodges.

Boys 15 to 18

100 freestyle – 2. Trevor Foth; 3. Zachary Preheim.

200 medley relay – 1. Aaron Topham, Storm Pickens, Brody Kyle.

50 butterfly – 1. Pickens; 2. Kyle.

50 backstroke – 2. Preheim; 3. Aaron Topham.

50 freestyle – 2. Pickens; 3. Kyle.

50 breaststroke – 1. Pickens; 2. Brody Kyle; 3. Seth Topham.

200 freestyle relay – 1. Pickens, Aaron Topham, Kyle.

100 individual medley – 1. Pickens; 2. Kyle.

Last modified June 30, 2010

Quantcast